خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

تصمیمات عهد بوق برای فوتبال مدارس استان

   عکس ‏‎Omid Shadab‎‏

  کشورهای هستند که در اکثر حوزه های اجتماعی ، سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی ، ورزشی و . . . فقط و فقط اعتقاد به مرکز نشینی دارند و دوست دارند تا تمامی امکانات برای مرکز استان و یا پایتخت کشور باشد . دیگر شهرها را یا نمیبینند و یا نمیخواهند ببینند . البته این تفکر غلط سالهاست منسوخ شده چون دیگر شهرهای اطراف به رشد و آگاهی لازم رسیده اند و حتی از مرکز استان نیز جلو زده اند .

  بحث ما در اینجا ورزش است و رجوع مسئولین متعصب به روش های قدیمی و غلط گذشته و نمونه این تفکر ابتر را میتوان در نحوه انتخاب مربیان فوتبال مدارس استان در سال جاری مشاهده نمود .

  از ابتدای سال تحصیلی 93-94 کارشناسی تربیت بدنی اداره کل با راه اندازی لیگ فوتسال گام مهمی در ایجاد رقابت سالم و با نشاط برداشت ، ولی متاسفانه با دخالت افکار مسموم و توهم گرایانه چند نفر که فقط و فقط با وجود ( باختن و عدم نتیجه گرفتن شهرشان ) خود و شهر خودشان را قبول دارند .  

  در رده های ابتدایی و دبیرستان مریوان قهرمان شد و در رده ی راهنمایی ناحیه 1 سنندج ، حالا ببینید دسته گلی که مسئولین سنندجی و انجمن فوتبال به آب داده اند ، برای هر سه مقطع مربیانی از سنندج را به عنوان مربی اول انتخاب نموده اند ، و جالبتر اینکه از تیم قهرمان 4 نفر را به اردو دعوت میکنند و از شهر خودشان 11 نفر ،  براستی من نمی دانم کدام مربی که در عرصه رقابت تیمش حذف شده به خود اجازه میدهد به تیم قهرمان تحمیلش کنند . مگر خود مسابقات کیفیت فنی هر تیم و مربیش را نشان نمیدهد . این تفکرات و صاحبان آن یادشان رفته که 40 سال از این ایده ها گذشته و دیگر کسی زیر بار این توهمات نمیرود . براستی ضرب المثل در دیگ باز است و حیای ... کجاست اشاره خوبی برای این نوع تصمیمات عهد بوقی است . لازم به ذکر است که مربیان زحمتکش که با شایستگی تیمهایشان را قهرمان کرده اند تن به این بازی نداده اند

   فوتبال زبان خاص خودش را دارد  نتیجه گرفتن و رسیدن به قهرمانی بهترین ملاک برای سنجش یک تیم ، یک شهر و یک مربی است و چنانچه یک تیم و مربیش نتیجه نگرفت باید دنبال احیای خود و تیمش براید . مثل این میماند که به جهت پاداش صعود ایران به جام جهانی مایلی کهن را بجای کیروش راهی جام جهانی میکردیم و اگر دست دوستان سنندجی بود به جای کیروش یک همشهری خود را به جام جهانی میفرستادند .

  دوستان عزیز در گذشته و در استان گیلان هم رشت سالها در پی انکار انزلی هر کاری که خواست کرد ولی تمام کشور انزلی را نماینده گیلان در فوتبال میدانست ، هرچند در استان ما مریوان و کامیاران خیلی بیشتر از سنندج در عرصه فوتبال درخشیده اند اما باز دوستان نمی بینند که نمی بینند .

  در ضمن بعد از سالها معاونت ورزشی اداره کل را به فردی لایق و کاردان سپرده اند که مورد قبول همه ورزشی ها ی استان است و در این بین عده ای از خود دوستان سنندجی این تصمیمات غلط را به ایشان ربط داده اند تا به قول خودشان از آب گل آلود ماهی بگیرند و به ظاهر خودشان را طرف حق نشان میدهند ، غافل از اینکه ما ایشان را مبرا از تصمیمات اشتباه انجمن فوتبال میدانیم و بسیار امیدوار به برنامه های ایشان هستیم .


  این مطلب تا کنون 37 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : استان ,فوتبال ,دوستان ,خودشان ,قهرمان ,تصمیمات ,دوستان سنندجی ,انجمن فوتبال ,مرکز استان ,
  تصمیمات عهد بوق برای فوتبال مدارس استان

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر