تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

انتخاب رییس جدید هیات فوتبال و توقعات پیش رو

   

  رضا رحمانی با کسب آرا مجمع توانست بر کرسی هیات فوتبال کردستان تکیه بدهد .

  چندین و چند بار انتخابات و مجمع به هم خورد تا مدیریت ورزش استان فردی همسو و یا فردی نزدیک به خود را روی کرسی مهمترین رشته ورزشی و هیات آن بنشاند . یک بار مدیر باتجربه و کار کشته را رو کردند، که با هشدار اهالی فوتبال در خصوص رعایت نشدن شرایط قانونی کاندید مورد نظر به نتیجه نرسید و یکی دوبار با رنجاندن و از میدان بدر کردن دو سه فوتبالی موجه انتخابات و تشکیل مجمع به هم زدند . حتی بدون در نظر گرفتن قانون اعلام شد که پرسه کاندید شدن به هم خورده و باید از اول ثیت نام و اعلام حضور انجام بگیرد تا شاید فردی دیگر بیابند که خوشبختانه این امر غیر قانونی نیز ابتر ماند . یکی ازکارمندان اداره ورزش که خودش نیز از فوتبالیهای قدیمی بود با حمایت از تصمیم مدیران مافوقش در برنامه تلویزیونی رسما از عدم صلاحیت کاندیداهای قانونی گفت و باعث رنجش اهالی فوتبال شد .

  خلاصه با این شرایط فقط سه کاندید در عرصه ماند و طبق قانون باید انتخابات برگزار میشد .

  رضا رحمانی دبیر سابق هیات فوتبال که فوتبالی و دارای تجربه در تمام ارکان فوتبال کردستان به عنوان (  بازیکن ، مربی، سرپرست ، مدیر و . . . ) بود، توانست اعتماد مجمع فوتبال کردستان را بدست بیاورد و برای 4 سال ریاست هیات فوتبال کردستان را بدست بگیرد . رحمانی در دوره نظری که هیات مورد اعتماد فوتبالیها بود به عنوان دبیر نقشی ستودنی داشت که  در آن دوره تمامی شهرستانها از مدیریت فوتبال  رضایت داشتند وانتخاب رحمانی نشانه تایید و تداوم همان تفکر قبلی است .

  اینکه رحمانی فوتبالیست محترمی بود ، مربی کاردانی بود ، معلمی زحمتکش بود ، دبیر موفقی بود، رقیبی در روز انتخابات نداشت و رقابتی یک طرفه را برد ، همه و همه نمیتواند برای ایشان حاشیه امنی باشد و دلخوش از این سابقه ، خود را موفق و کار را تمام شده بداند . تمامی مسئولیت های گذشته ایشان نمیتواند به اندازه یک روز کاری هیات تاثیر مثبت و یا منفی داشته باشد . از امروز ورقی دیگر و مهم تر از شخصیت ورزشی ایشان رقم خواهد خورد . توقعات بجا و نابجا ، مدیریت تمامی سطوح فوتبال از مدارس فوتبال تا لیگ های استان ، فوتسال ، داوران ، فوتبال و فوتسال بانوان ، ایجاد ارتباط با دیگر ارکان ورزش و فوتبال در سطح کشور و استان ، توجه به فوتبال از دورترین روستا تا باشگاه های صاحب نام ، مقابله با افکار منفی و همیشه پر ادعای نامادری فوتبال و . . . . در کارنامه ایشان ثبت خواهد شد .

  رحمانی اگر بتواند رابطه اش را با مدیران ارشد استان و ادارات کل درست پایه ریزی نماید و به جای خواهش و تمنا برای حق فوتبال ذهن همه را به نقش مهم آن سوق دهد و با رسانه ها و منتقدان تعامل داشته باشد در جا افتادن خودش به عنوان یک مدیر جوان کمک شایانی نموده است . همچنین در دفاع از فوتبال و جایگاه اجتماعی آن مقابل کسانی که این مهم را جدی نمیگیرند باید محکم باشد. عقب نشینی و مصالحه از منافع فوتبالی میتواند ایشان را در سراشیبی مسیر قرار بدهد . توجه به شهرستانها که متاسفانه در تمامی ادوار غیر از دوره نظری باب بود بسیار مهم است و کوچکترین نمود آن موجب قضاوت سریع میشود . مقاومت مقابل عده ای قلیل از قدیمی های فوتبال ، که هیچ کس و هیچ چیزی را قبول ندارند و خودشان را صاحب موروثی فوتبال میدانند و همیشه دنبال خراب کردن مدیران و مربیان جوان هستند بسیار مهم است .

  رحمانی باید با ایجاد یک رابطه قوی با فدراسیون و نهاد های دولتی امتیازات لازم را برای فوتبال مظلوم ما بگیرد . شرکت ها و اسپانسرها را ترغیب به سرمایه گزاری در فوتبال نماید . از بخش خصوصی در فوتبال حمایت نماید و موجبات ناامیدی این بخش را از بین ببرد . اتاق فکری را با استفاده از بزرگان فوتبال تمامی شهرستانها تشکیل دهد .کادری قوی را برای کمیته ها برگزیند و کنترل لازم را بر اجرای کار آنها داشته باشد .

  آقای رحمانی باید بداند این بهترین فرصت است تا نام و خاطره اش را برای همیشه در فوتبال کردستان جاودانه نماید و اولویت فوتبال را بر دیگر مسائل قایل شود چون از یک ورزشکار این انتظار بیهوده نیست . امیدوارم با وجود ایشان روزهای خوشی در انتظار فوتبال ما باشد .


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 15 مهر 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : فوتبال ,رحمانی ,هیات ,ایشان ,تمامی ,کردستان ,فوتبال کردستان ,هیات فوتبال ,داشته باشد ,رحمانی باید ,دوره نظری ,هیات فوتبال کردستان ,
  انتخاب رییس جدید هیات فوتبال و توقعات پیش رو

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 3 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55471
 • تعداد مطالب :149106
 • بازدید امروز :189558
 • بازدید داخلی :8578
 • کاربران حاضر :98
 • رباتهای جستجوگر:455
 • همه حاضرین :553

تگ های برتر